Натпревар на денот: Истра 1961 vs Вараждин

среда,30/5 2018 е празник во Хрватска.Истра 1961 и Вараждин во борба за трите бода.

Што се однесува до денешниот натпревар во 1. ХНЛ помеѓу Истра 1961 и Вараждин, букмејкерите сметаат дека Истра 1961 е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
Dafabet – 2.10
1xbet – 3.42
Marathonbet – 4.20

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Истра 1961 и Вараждин? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 45.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 55.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Bet 365 со коефициент од 2.15. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.76.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Истра 1961 и Вараждин нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Вараждин и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 2.12 за Истра 1961
Unibet: 1.86 за Вараждин

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Истра 1961 и Вараждин.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk