Натпревар на денот: Динамо Брест vs Днепр Могилев

Во рамките на Вишаја Лига,вторник во 17:45 часот ќе играат Динамо Брест и Днепр Могилев

Динамо Брест е огромен фаворит во натпреварот против Днепр Могилев. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Динамо Брест е околу 72.1%. Betway има најмалку доверба во Динамо Брест и нуди 1.36 за победа. За иненадување, односно за победа на Днепр Могилев најдобрата понуда е на Fonbet со коефициент 12.00.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има Fonbet со вредност од 5.00.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Динамо Брест и Днепр Могилев? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 53.5%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 46.5%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Fonbet со коефициент од 1.85. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 2.13.

Азискиот хендикеп ја користи разликата во квалитетот на двата тима, па затоа ни нуди 0.00: 1.25. Тоа значи дека доколку се обложите на Динамо Брест и тој победи со разлика од два гола ќе ја добиете целосната добивка, но доколку победи само со еден гол ќе го загубите половина од вашиот влог.
Доколку вашиот облог го ставите на гостинот, вие сте добитни со победа, но и со нерешено. Ако Днепр Могилев изгуби со еден гол разлика, во тој случај половина од вашиот влог се враќа на вашата сметка.
Најдобрите коефициенти за овој натпревар се понудени од:
PinnacleSports: 1.91
1xbet: 1.98

Комплетна понуда на коефициенти за Динамо Брест и Днепр Могилев.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk