Натпревар на денот: Банантс 2 vs Пјуник 2

понеделник,28/5 2018 е празник во Ерменија.Банантс 2 и Пјуник 2 во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Банантс 2 и Пјуник 2, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Банантс 2. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 2.11 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Marathonbet со вредност 3.08. За реми највисоката понуда е во сопственост на PinnacleSports со вредност од 4.06.

За дуелот помеѓу Банантс 2 и Пјуник 2 ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 3.50 – 0-2 гола
1xbet, Unibet, Betway и Ladbrokes – 1.30 – 3+ голови

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Пјуник 2 и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports: 1.88
PinnacleSports: 1.90

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Банантс 2 и Пјуник 2.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!