Натпревар на денот: Евертон vs Бурнмаут

Денес недела во 14:15 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Евертон и Бурнмаут

Тимот на Евертон, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

Interwetten: 1.80
Betfair SB: 4.33
Unibet и Marathonbet: 5.15

За дуелот помеѓу Евертон и Бурнмаут ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Dafabet – 2.41 – 0-2 гола
1xbet – 1.69 – 3+ голови

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Бурнмаут има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Евертон, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Евертон, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Interwetten: 2.35 за Евертон
1xbet и Dafabet: 1.76 за Бурнмаут

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Евертон и Бурнмаут.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!