Натпревар на денот: Манчестер Сити vs Вулверхемптон Вандерерс

понеделник,14/1 2019 е празник во Англија.Манчестер Сити и Вулверхемптон Вандерерс во борба за трите бода.

Во рамките на Премиер лига,понеделник на 14/1 2019 во 20:00 се сретнуваат тимовите на Манчестер Сити и Вулверхемптон Вандерерс.
Букмејкерите изразито го фаворизираат тимот на Манчестер Сити. Ние за вас ја издвоивме највисоката понуда од светските букмејкери, односно за победа на Манчестер Сити изиграјте на Interwetten со коефициент 1.20 , за нерешен резултат вашиот влог ставете го на [%ODDS_1X2_Х%], а доколку очекувате изненадување и победа на Вулверхемптон Вандерерс највисоката понуда ја има Betfair SB и Bet 365 вредна 19.00.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Coral, Ladbrokes и Betfred и до добиете коефициент 1.50. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Betfair SB со коефициент вреден 2.87.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Манчестер Сити и Вулверхемптон Вандерерс.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk