Натпревар на денот: Манчестер Јунајтед ФК vs АФК Бурнмаут

Денес среда во 20:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Манчестер Јунајтед ФК и АФК Бурнмаут

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Манчестер Јунајтед ФК го прават фаворит во однос на АФК Бурнмаут. Тој во дуел влегува со шанса вредна 78.5% за да издвои победа.
Што се однесува до АФК Бурнмаут, неговите шанси за победа се 6.6%. Доколку типувате на конечниот исход, Unibet нуди коефициент 1.27 за победа на домаќинот, а Marathonbet, Betfair SB и Ladbrokes нуди највисок коефициент од 15.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Marathonbet и 1xbet со вредност од 6.70.

За дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед ФК и АФК Бурнмаут ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Betfair SB, Rivalo.com, Tipico, Betsson Sportsbook, Nordicbet и Fonbet – 2.55 – 0-2 гола
1xbet – 1.62 – 3+ голови

Комплетна понуда на коефициенти за Манчестер Јунајтед ФК и АФК Бурнмаут.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!