Спореди ги коефициентите за СС Лацио vs АС Цитадела

Во рамките на Куп на Италија,четврток во 20:00 часот ќе играат СС Лацио и АС Цитадела

Квалитетот на тимот и домашниот терен, СС Лацио го прават фаворит во однос на АС Цитадела. Тој во дуел влегува со шанса вредна 76.6% за да издвои победа.
Што се однесува до АС Цитадела, неговите шанси за победа се 8.6%. Доколку типувате на конечниот исход, William Hill нуди коефициент 1.29 за победа на домаќинот, а Sportingbet и 1xbet нуди највисок коефициент од 11.50 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на 1xbet со вредност од 6.70.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Sportingbet, bwin, Ladbrokes и Coral и до добиете коефициент 1.44. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 3.08.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу СС Лацио и АС Цитадела.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!