Спореди ги коефициентите за Енгордани vs Ла Фиорита

Денес четврток во 17:30 дерби натпреварот во УЕФА Европа Лига помеѓу Енгордани и Ла Фиорита

За дуелот помеѓу Енгордани и Ла Фиорита, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Енгордани. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Betway е 2.00 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Fonbet со вредност 4.70. За реми највисоката понуда е во сопственост на Fonbet со вредност од 3.40.

Во рамките на УЕФА Европа Лига очекуваме на дуелот помеѓу Енгордани и Ла Фиорита да бидат постигнати неколку голови.
1xbet и Marathonbet ни нуди 2.62 за 3 или повќе голови, додека Nordicbet нуди 1.57 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Енгордани и Ла Фиорита нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Ла Фиорита и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
PinnacleSports: 1.98 за Енгордани
Bet 365: 1.88 за Ла Фиорита

Коефициенти за натпреварот помеѓу Енгордани и Ла Фиорита тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!