Натпревар на денот: Барнли vs Челзи

Во рамките на Премиер лига,недела во 13:30 часот ќе играат Барнли и Челзи

Челзи ја има улогата на фаворит во натпреварот против Барнли. Ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти за овој натпревар.
Betfair SB, Sportingbet, bwin, Betfred, Fonbet и Bet 365 – 11.00
Nordicbet и Betsson Sportsbook – 5.25
Interwetten – 1.40

За дуелот помеѓу Барнли и Челзи ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.23 – 0-2 гола
Sportingbet и bwin – 1.78 – 3+ голови

Коефициенти за натпреварот помеѓу Барнли и Челзи тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk