Натпревар на денот: Жирона ФК vs Реал Сосиедад

Денес понеделник во 20:00 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Жирона ФК и Реал Сосиедад

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Жирона ФК е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Жирона ФК, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.52. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Betway и Tipico , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Betway и Tipico единствено во Betway и Tipico. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Жирона ФК и Реал Сосиедад ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во PinnacleSports и Marathonbet со коефициент од 3.15.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Жирона ФК и Реал Сосиедад? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 42.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 57.7%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.34. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Dafabet за да имате коефициент од 1.71.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Реал Сосиедад и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.17
PinnacleSports: 1.82

Комплетна понуда на коефициенти за Жирона ФК и Реал Сосиедад.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk