Натпревар на денот: Ајакс vs АЕК Атина

Денес среда во 16:55 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Ајакс и АЕК Атина

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Ајакс го прават фаворит во однос на АЕК Атина. Тој во дуел влегува со шанса вредна 70.9% за да издвои победа.
Што се однесува до АЕК Атина, неговите шанси за победа се 9.1%. Доколку типувате на конечниот исход, 1xbet нуди коефициент 1.41 за победа на домаќинот, а Bet 365 нуди највисок коефициент од 11.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Unibet, Betfair SB, Betway, Betfred и Bet 365 со вредност од 5.00.

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони очекуваме на дуелот помеѓу Ајакс и АЕК Атина да бидат постигнати неколку голови.
PinnacleSports ни нуди 1.93 за 3 или повќе голови, додека Unibet нуди 2.06 за 0-2 гола.

За овој натпревар помеѓу Ајакс и АЕК Атина азискиот хендикеп нуди предност од два гола за АЕК Атина. Доколку сметате дека Ајакс има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на PinnacleSports со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на 1xbet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Ајакс и АЕК Атина.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk