Натпревар на денот: Хадерсфилд Таун vs Вулверхемптон Вандерерс

Денес вторник во 19:45 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Хадерсфилд Таун и Вулверхемптон Вандерерс

Што се однесува на денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу
Хадерсфилд Таун и Вулверхемптон Вандерерс, букмејкерите го фаворизираат тимот на Вулверхемптон Вандерерс. Ние сме тука за вас за да ги пронајдеме највисоките коефициенти. Што се однесува за највисоката понуда за победа на домаќинот, таа може да ја пронајдете на Betway. За натпревар без победник, односно реми, ви ја презентираме понудата на Betsson Sportsbook, Nordicbet, Betfred, Interwetten, Fonbet и Bet 365 бидејќи само таму има коефициент 3.50. Фаворитот да го добие овој натпревар највисокиот коефициент е 1.87 на Dafabet.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Хадерсфилд Таун и Вулверхемптон Вандерерс? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 38.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 61.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Fonbet со коефициент од 2.55. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet, Betfair SB и Interwetten за да имате коефициент од 1.60.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Вулверхемптон Вандерерс тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!