Натпревар на денот: Бентли Гринс ФК vs Саут Мелбурн ФК

Во рамките на Викторија Премиер Лига,петок во 10:15 часот ќе играат Бентли Гринс ФК и Саут Мелбурн ФК

Тимот на Бентли Гринс ФК, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

William Hill: 1.80
Marathonbet: 4.35
Bet 365: 4.20

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Betway и до добиете коефициент 1.53. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Betfred, skybet и 10BET со коефициент вреден 2.50.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Саут Мелбурн ФК, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Бентли Гринс ФК и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet: 2.05 за Бентли Гринс ФК
PinnacleSports: 1.85 за Саут Мелбурн ФК

Коефициенти за натпреварот помеѓу Бентли Гринс ФК и Саут Мелбурн ФК тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk