Натпревар на денот: Пјуник vs Вардар Скопје

Во рамките на УЕФА Европа Лига,четврток во 14:00 часот ќе играат Пјуник и Вардар Скопје

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Пјуник и Вардар Скопје. Со оглед на тоа што оваа сезона Вардар Скопје игра многу подобро од Пјуник, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди Dafabet со вредност од 2.28. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.25 на Sportingbet. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од Marathonbet, а вредноста на коефициентот е 3.74.

За натпреварот помеѓу Пјуник и Вардар Скопје кој ќе се одигра четврток на 12/7 2018 во 14:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet и Cash Point – 1.68
1xbet – 2.27

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Пјуник и Вардар Скопје.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk