Натпревар на денот: Реал Бетис vs Гетафе

Во рамките на Ла Лига,петок во 20:00 часот ќе играат Реал Бетис и Гетафе

За дуелот помеѓу Реал Бетис и Гетафе, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Реал Бетис. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 2.10 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Marathonbet со вредност 4.05. За реми највисоката понуда е во сопственост на Sportingbet со вредност од 3.60.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Реал Бетис и Гетафе? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 49.4%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 50.6%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet и Marathonbet со коефициент од 2.00. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Interwetten за да имате коефициент од 1.95.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Гетафе и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.83
Unibet: 2.23

Комплетна понуда на коефициенти за Реал Бетис и Гетафе.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk