Спореди ги коефициентите за Нуева Чикаго vs Платенсе

Денес вторник во 20:05 дерби натпреварот во Примера Б Национал Група А помеѓу Нуева Чикаго и Платенсе

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Нуева Чикаго и Платенсе акцентот за фаворит го ставаат на Нуева Чикаго. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.47 ни го нуди PinnacleSports. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Fonbet и Cash Point со коефициент од 3.05. За сите кои веруваат во победа на Платенсе ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.55 кој може да го најдете во Fonbet.

Во рамките на Примера Б Национал Група А не очекува натпревар помеѓу Нуева Чикаго и Платенсе. Традицијата на двата тима ни укажува на тоа, дека на овој натпревар може да очекуваме неколку голови. Ние специјално за вас ги одделивме највисоките понуди на букмејкерите. Доколку вашиот тип е 0 до 2 гола, изиграјте го на Fonbet и Tipico со коефициент 1.45. Ако пак вашето мислење е 3+ тоа може да го изиграте на Marathonbet и 1xbet бидејќи таму коефциентот е најголем и има вредност 2.91.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Платенсе и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 2.09
Marathonbet: 1.82

Комплетна понуда на коефициенти за Нуева Чикаго и Платенсе.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk