Спореди ги коефициентите за Бурнмаут vs Кристал Палас

понеделник,1/10 2018 е празник во Англија.Бурнмаут и Кристал Палас во борба за трите бода.

Во Премиер лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Бурнмаут и Кристал Палаској што ќе се игра понеделник на 1/10 2018 во 19:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Marathonbet и PinnacleSports дава коефициент 2.31, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди 1xbet и PinnacleSports во вредност од 3.36. За реми, понудата ја издвојуваме од Betfair SB, William Hill, Dafabet, Unibet, skybet, Betsson Sportsbook, Nordicbet, Betfred, Coral и Bet 365 со вредност од 3.50.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Бурнмаут и Кристал Палас да бидат постигнати неколку голови.
PinnacleSports ни нуди 1.83 за 3 или повќе голови, додека Dafabet нуди 2.14 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Кристал Палас и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Betfred: 2.00
PinnacleSports: 1.96

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Бурнмаут и Кристал Палас.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!