Спореди ги коефициентите за Жирона vs Леванте

четврток,26/10 2017 е празник во Шпанија.Жирона и Леванте во борба за трите бода.

Што се однесува до денешниот натпревар во Куп на Кралот помеѓу Жирона и Леванте, букмејкерите сметаат дека Жирона е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
Dafabet, Paddy Power и Betfair SB – 2.10
Betfair SB – 3.50
Sportingbet и bwin – 4.00

За натпреварот помеѓу Жирона и Леванте кој ќе се одигра четврток на 26/10 2017 во 18:30, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.74
Unibet – 2.32

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Леванте, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Жирона и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 2.44 за Жирона
Betfred: 1.62 за Леванте

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Жирона и Леванте.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!