Спореди ги коефициентите за Гетафе Клуб де Футбол vs УД Лас Палмас

Денес среда во 18:30 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Гетафе Клуб де Футбол и УД Лас Палмас

Тимот на Гетафе Клуб де Футбол, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

1xbet: 1.85
PinnacleSports: 3.87
PinnacleSports: 4.86

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Гетафе Клуб де Футбол и УД Лас Палмас? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 50.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 50.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet и Dafabet со коефициент од 2.00. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во William Hill за да имате коефициент од 2.00.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на УД Лас Палмас, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Гетафе Клуб де Футбол и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet: 2.08 за Гетафе Клуб де Футбол
Dafabet: 1.88 за УД Лас Палмас

Комплетна понуда на коефициенти за Гетафе Клуб де Футбол и УД Лас Палмас.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk