Спореди ги коефициентите за Леванте vs ЦД Леганес

вторник,19/12 2017 е празник во Шпанија.Леванте и ЦД Леганес во борба за трите бода.

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Леванте е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Леванте, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.73. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Interwetten , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Interwetten единствено во Interwetten. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Леванте и ЦД Леганес ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Marathonbet со коефициент од 3.06.

Во рамките на Ла Лига очекуваме на дуелот помеѓу Леванте и ЦД Леганес да бидат постигнати неколку голови.
William Hill ни нуди 2.75 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.56 за 0-2 гола.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Леванте да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Marathonbet и 1xbet нуди коефициент 1.87.
За ЦД Леганес да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициенти 2.12.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Леванте и ЦД Леганес.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!