Спореди ги коефициентите за Атлетико Мадрид vs Леганес

среда,28/2 2018 е празник во Шпанија.Атлетико Мадрид и Леганес во борба за трите бода.

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Атлетико Мадрид го прават фаворит во однос на Леганес. Тој во дуел влегува со шанса вредна 78.3% за да издвои победа.
Што се однесува до Леганес, неговите шанси за победа се 4.8%. Доколку типувате на конечниот исход, 1xbet нуди коефициент 1.29 за победа на домаќинот, а Betfair SB нуди највисок коефициент од 21.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Interwetten со вредност од 6.00.

Во рамките на Ла Лига очекуваме на дуелот помеѓу Атлетико Мадрид и Леганес да бидат постигнати неколку голови.
Dafabet ни нуди 2.33 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.74 за 0-2 гола.

За овој натпревар помеѓу Атлетико Мадрид и Леганес азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Леганес. Доколку сметате дека Атлетико Мадрид има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на Dafabet и Betfred со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на Marathonbet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Коефициенти за натпреварот помеѓу Атлетико Мадрид и Леганес тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!