Натпревар на денот: Феенорд vs Спарта Ротердам

Денес недела во 12:30 дерби натпреварот во Ередивизија помеѓу Феенорд и Спарта Ротердам

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Феенорд го прават фаворит во однос на Спарта Ротердам. Тој во дуел влегува со шанса вредна 70.7% за да издвои победа.
Што се однесува до Спарта Ротердам, неговите шанси за победа се 11.9%. Доколку типувате на конечниот исход, Sportingbet и bwin нуди коефициент 1.40 за победа на домаќинот, а Marathonbet нуди највисок коефициент од 8.30 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на PinnacleSports со вредност од 5.68.

На натпреварот помеѓу Феенорд и Спарта Ротердам се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Unibet бидејќи коефициентот само таму има вредност 3.30. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Betway со коефициент од 1.36 .

За овој натпревар помеѓу Феенорд и Спарта Ротердам азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Спарта Ротердам. Доколку сметате дека Феенорд има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на 1xbet со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на Unibet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Комплетна понуда на коефициенти за Феенорд и Спарта Ротердам.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk