Натпревар на денот: Минск vs Шактор Солигорск

сабота,7/7 2018 е празник во Белорусија.Минск и Шактор Солигорск во борба за трите бода.

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Минск и Шактор Солигорск. Со оглед на тоа што оваа сезона Шактор Солигорск игра многу подобро од Минск, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди Dafabet со вредност од 1.88. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.64 на 1xbet. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од Tipico, а вредноста на коефициентот е 4.50.

Во рамките на Вишаја Лига очекуваме на дуелот помеѓу Минск и Шактор Солигорск да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.35 за 3 или повќе голови, додека Fonbet нуди 1.70 за 0-2 гола.

Комплетна понуда на коефициенти за Минск и Шактор Солигорск.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!