Натпревар на денот: Хрватска vs Грција

Во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа,четврток во 19:45 часот ќе играат Хрватска и Грција

На овој натпревар помеѓу Хрватска и Грција домашните имаат огормна предност според букмејкерите. За конечен исход, ние ви ги издвоивме највисоките понуди за овој натпревар. Погледнете ги.
Paddy Power – 1.44
Interwetten – 4.80
PinnacleSports – 12.24

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Хрватска и Грција? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 38.9%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 61.1%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.59. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Interwetten за да имате коефициент од 1.65.

Азискиот хендикеп ја користи разликата во квалитетот на двата тима, па затоа ни нуди 0.00: 1.25. Тоа значи дека доколку се обложите на Хрватска и тој победи со разлика од два гола ќе ја добиете целосната добивка, но доколку победи само со еден гол ќе го загубите половина од вашиот влог.
Доколку вашиот облог го ставите на гостинот, вие сте добитни со победа, но и со нерешено. Ако Грција изгуби со еден гол разлика, во тој случај половина од вашиот влог се враќа на вашата сметка.
Најдобрите коефициенти за овој натпревар се понудени од:
Dafabet: 2.10
PinnacleSports: 1.88

Коефициенти за натпреварот помеѓу Хрватска и Грција тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk