Натпревар на денот: Тигре vs Аргентинос Јуниорс

Во рамките на Примера Дивизија,понеделник во 20:00 часот ќе играат Тигре и Аргентинос Јуниорс

За дуелот помеѓу Тигре и Аргентинос Јуниорс, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Тигре. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од PinnacleSports е 2.04 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има 1xbet и PinnacleSports со вредност 4.36. За реми највисоката понуда е во сопственост на Rivalo.com со вредност од 3.20.

Во рамките на Примера Дивизија очекуваме на дуелот помеѓу Тигре и Аргентинос Јуниорс да бидат постигнати неколку голови.
Rivalo.com ни нуди 2.60 за 3 или повќе голови, додека Coral нуди 1.53 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Тигре и Аргентинос Јуниорс нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Аргентинос Јуниорс и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
PinnacleSports: 2.04 за Тигре
Dafabet: 1.89 за Аргентинос Јуниорс

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Тигре и Аргентинос Јуниорс.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk