Натпревар на денот: Белоиздад vs МК Алжир

вторник,4/9 2018 е празник во Алжир.Белоиздад и МК Алжир во борба за трите бода.

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Белоиздад е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Белоиздад, најдобра понуда ви нуди Sportingbet со коефициент од 2.80. Доколку вашата одлука е да ставите облог на William Hill , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од William Hill единствено во William Hill. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Белоиздад и МК Алжир ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во 1xbet со коефициент од 3.14.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Белоиздад и МК Алжир? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 35.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 64.7%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.76. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Tipico за да имате коефициент од 1.50.

Непредвидливиот натпревар во Лига 1 помеѓу Белоиздад и МК Алжир му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Белоиздад да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,Fonbet нуди коефициент вреден 1.72.
За МК Алжир да си замине како победник Dafabet наградува со влог помножен по 2.23.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Белоиздад и МК Алжир.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!