Спореди ги коефициентите за Њувелс Олд Бојс vs Атлетико Тукуман

Во рамките на Примера Дивизија,понеделник во 22:00 часот ќе играат Њувелс Олд Бојс и Атлетико Тукуман

За дуелот помеѓу Њувелс Олд Бојс и Атлетико Тукуман, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Њувелс Олд Бојс. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet и PinnacleSports е 2.26 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Marathonbet со вредност 3.85. За реми највисоката понуда е во сопственост на William Hill и bet-at-home со вредност од 3.20.

За натпреварот помеѓу Њувелс Олд Бојс и Атлетико Тукуман кој ќе се одигра понеделник на 3/9 2018 во 22:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.62
Betfair SB – 2.50

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Атлетико Тукуман и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 1.93
PinnacleSports и Dafabet: 1.99

Комплетна понуда на коефициенти за Њувелс Олд Бојс и Атлетико Тукуман.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk