Натпревар на денот: Кардиф Сити vs Арсенал

Денес недела во 12:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Кардиф Сити и Арсенал

И покрај тоа што Арсенал игра далеку од дома, тие сеуште се фаворити за да го победат овој натпревар.
1xbet и Betfred ја има најдобрата понуда со коефициент од 1.62 за победа на Арсенал, додека Marathonbet нуди најголем коефициент за победа на Кардиф Сити. Ако натпреварот заврши нерешено, вие ке добиете најмногу ако уплатите на Marathonbet, Fonbet и Bet 365, бидејќи коефициентот таму има најголема вредност односно 4.50.

На натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Арсенал се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.35. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Betfair SB со коефициент од 1.75 .

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Кардиф Сити и Арсенал.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!