Спореди ги коефициентите за Хуеска vs Ваљадолид

Денес петок во 20:00 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Хуеска и Ваљадолид

За дуелот помеѓу Хуеска и Ваљадолид, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Хуеска. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Tipico е 2.30 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Coral и skybet со вредност 3.60. За реми највисоката понуда е во сопственост на 1xbet, Marathonbet и Cash Point со вредност од 3.30.

За натпреварот помеѓу Хуеска и Ваљадолид кој ќе се одигра петок на 1/2 2019 во 20:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Tipico – 1.65
1xbet – 2.70

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Ваљадолид и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.97
Dafabet: 1.99

Комплетна понуда на коефициенти за Хуеска и Ваљадолид.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!