Натпревар на денот: Хадерсфилд Таун vs Дерби Каунти

Денес понеделник во 18:45 дерби натпреварот во Чемпионшип помеѓу Хадерсфилд Таун и Дерби Каунти

Што се однесува до денешниот натпревар во Чемпионшип помеѓу Хадерсфилд Таун и Дерби Каунти, букмејкерите сметаат дека Хадерсфилд Таун е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
Unibet, Coral и Betfred – 2.15
Marathonbet – 3.42
Marathonbet – 3.85

Во рамките на Чемпионшип очекуваме на дуелот помеѓу Хадерсфилд Таун и Дерби Каунти да бидат постигнати неколку голови.
Marathonbet и PinnacleSports ни нуди 2.17 за 3 или повќе голови, додека Dafabet нуди 1.78 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Дерби Каунти и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 1.84
1xbet: 2.11

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Хадерсфилд Таун и Дерби Каунти.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk