Спореди ги коефициентите за Селта Виго vs Леганес

Во рамките на Ла Лига,петок во 20:00 часот ќе играат Селта Виго и Леганес

Што се однесува до денешниот натпревар во Ла Лига помеѓу Селта Виго и Леганес, букмејкерите сметаат дека Селта Виго е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet и Unibet – 1.88
Marathonbet и 1xbet – 3.64
Betfair SB и Betway – 4.75

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Селта Виго и Леганес? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 44.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 56.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.23. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet, Rivalo.com, Tipico и Cash Point за да имате коефициент од 1.75.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Леганес, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Селта Виго и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet: 2.18 за Селта Виго
1xbet: 1.84 за Леганес

Коефициенти за натпреварот помеѓу Селта Виго и Леганес тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk