Спореди ги коефициентите за Генк vs Сарпсборг 08 ФФ

четврток,13/12 2018 е празник во Меѓународен.Генк и Сарпсборг 08 ФФ во борба за трите бода.

Генк е огромен фаворит во натпреварот против Сарпсборг 08 ФФ. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Генк е околу 72.7%. 1xbet има најмалку доверба во Генк и нуди 1.37 за победа. За иненадување, односно за победа на Сарпсборг 08 ФФ најдобрата понуда е на Betfair SB, Coral и Bet 365 со коефициент 9.50.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има Unibet со вредност од 5.90.

За дуелот помеѓу Генк и Сарпсборг 08 ФФ ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.57 – 0-2 гола
1xbet – 1.57 – 3+ голови

За овој натпревар помеѓу Генк и Сарпсборг 08 ФФ азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Сарпсборг 08 ФФ. Доколку сметате дека Генк има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на Dafabet со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на Unibet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Комплетна понуда на коефициенти за Генк и Сарпсборг 08 ФФ.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk