Натпревар на денот: Манчестер Сити vs Евертон

Во рамките на Премиер лига,сабота во 12:30 часот ќе играат Манчестер Сити и Евертон

Манчестер Сити е огромен фаворит во натпреварот против Евертон. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Манчестер Сити е околу 80.2%. Marathonbet и 1xbet има најмалку доверба во Манчестер Сити и нуди 1.26 за победа. За иненадување, односно за победа на Евертон најдобрата понуда е на Cash Point со коефициент 15.92.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има Bet 365 со вредност од 7.50.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Betfair SB и до добиете коефициент 1.46. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Ladbrokes и Tipico со коефициент вреден 3.00.

Комплетна понуда на коефициенти за Манчестер Сити и Евертон.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk