Спореди ги коефициентите за Беневенто vs Џенова

Во рамките на Серија А,сабота во 16:00 часот ќе играат Беневенто и Џенова

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Беневенто и Џенова акцентот за фаворит го ставаат на Беневенто. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.43 ни го нуди 1xbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Unibet, Betfair SB, Coral, Ladbrokes, Tipico, Sportingbet, bwin и William Hill со коефициент од 3.60. За сите кои веруваат во победа на Џенова ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.10 кој може да го најдете во Betway.

На натпреварот помеѓу Беневенто и Џенова се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.43. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Tipico со коефициент од 1.65 .

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Џенова и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 2.09
Bet 365 и Dafabet: 1.86

Комплетна понуда на коефициенти за Беневенто и Џенова.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk