Натпревар на денот: Капфенберг vs БВ Линц

Во рамките на Ерсте Лига,вторник во 17:30 часот ќе играат Капфенберг и БВ Линц

Што се однесува до денешниот натпревар во Ерсте Лига помеѓу Капфенберг и БВ Линц, букмејкерите сметаат дека Капфенберг е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet – 2.32
PinnacleSports – 3.57
PinnacleSports – 3.17

Во рамките на Ерсте Лига очекуваме на дуелот помеѓу Капфенберг и БВ Линц да бидат постигнати неколку голови.
Bet 365 ни нуди 1.93 за 3 или повќе голови, додека Betfair SB и Unibet нуди 2.00 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на БВ Линц и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Bet 365: 2.00
PinnacleSports: 1.91

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Капфенберг и БВ Линц.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk