Натпревар на денот: Депортиво Ла Коруња vs Еспањол

петок,23/2 2018 е празник во Шпанија.Депортиво Ла Коруња и Еспањол во борба за трите бода.

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Депортиво Ла Коруња е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Депортиво Ла Коруња, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.62. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Marathonbet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Marathonbet единствено во Marathonbet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Депортиво Ла Коруња и Еспањол ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во 1xbet со коефициент од 3.03.

Во рамките на Ла Лига очекуваме на дуелот помеѓу Депортиво Ла Коруња и Еспањол да бидат постигнати неколку голови.
Dafabet ни нуди 2.28 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.76 за 0-2 гола.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Депортиво Ла Коруња да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициент 1.87.
За Еспањол да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, 1xbet нуди коефициенти 2.14.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Депортиво Ла Коруња и Еспањол тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!