Натпревар на денот: АЦ Милан vs Лудогорец

Во рамките на УЕФА Европа Лига,четврток во 20:05 часот ќе играат АЦ Милан и Лудогорец

Според букмејкерите, во овој натпревар АЦ Милан влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet, Rivalo.com и Tipico со вредност од 1.65, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Interwetten со вредност од 6.50. За нерешено, ги препорачуваме Marathonbet, 1xbet и Interwetten затоа што само таму е коефициентот 4.20.

Во рамките на УЕФА Европа Лига очекуваме на дуелот помеѓу АЦ Милан и Лудогорец да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 1.87 за 3 или повќе голови, додека Unibet нуди 2.18 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Лудогорец има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за АЦ Милан, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за АЦ Милан, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Dafabet: 2.14 за АЦ Милан
1xbet и Marathonbet: 1.87 за Лудогорец

Коефициенти за натпреварот помеѓу АЦ Милан и Лудогорец тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk