Натпревар на денот: Кардиф Сити vs Вулверхемптон Вандерерс

Денес петок во 20:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Кардиф Сити и Вулверхемптон Вандерерс

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Вулверхемптон Вандерерс. Со оглед на тоа што оваа сезона Вулверхемптон Вандерерс игра многу подобро од Кардиф Сити, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди Interwetten со вредност од 2.25. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.30 на Tipico, Interwetten и Bet 365. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од Fonbet, а вредноста на коефициентот е 3.95.

За натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Вулверхемптон Вандерерс кој ќе се одигра петок на 30/11 2018 во 20:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Interwetten – 1.65
1xbet и Dafabet – 2.47

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Кардиф Сити и Вулверхемптон Вандерерс.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk