Натпревар на денот: Хадерсфилд Таун vs Брајтон & Хов Албион

Во рамките на Премиер лига,сабота во 15:00 часот ќе играат Хадерсфилд Таун и Брајтон & Хов Албион

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Хадерсфилд Таун е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Хадерсфилд Таун, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.51. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Nordicbet и Betsson Sportsbook , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Nordicbet и Betsson Sportsbook единствено во Nordicbet и Betsson Sportsbook. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Хадерсфилд Таун и Брајтон & Хов Албион ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Unibet со коефициент од 3.45.

Во рамките на Премиер лига не очекува натпревар помеѓу Хадерсфилд Таун и Брајтон & Хов Албион. Традицијата на двата тима ни укажува на тоа, дека на овој натпревар може да очекуваме неколку голови. Ние специјално за вас ги одделивме највисоките понуди на букмејкерите. Доколку вашиот тип е 0 до 2 гола, изиграјте го на Fonbet со коефициент 1.50. Ако пак вашето мислење е 3+ тоа може да го изиграте на Unibet бидејќи таму коефциентот е најголем и има вредност 2.88.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Брајтон & Хов Албион и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports, Betfred и Marathonbet: 2.10
Dafabet: 1.85

Коефициенти за натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Брајтон & Хов Албион тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk