Натпревар на денот: Евертон vs Манчестер Јунајтед

Денес недела во 12:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Евертон и Манчестер Јунајтед

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Евертон и Манчестер Јунајтед. Со оглед на тоа што оваа сезона Манчестер Јунајтед игра многу подобро од Евертон, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди PinnacleSports и 1xbet со вредност од 2.32. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.60 на Fonbet и Bet 365. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од Betfair SB, а вредноста на коефициентот е 3.30.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Евертон и Манчестер Јунајтед? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 51.9%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 48.1%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 1.92. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Fonbet за да имате коефициент од 2.07.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Евертон и Манчестер Јунајтед тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk