Натпревар на денот: Челзи vs Барнли

понеделник,22/4 2019 е празник во Англија.Челзи и Барнли во борба за трите бода.

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Челзи го прават фаворит во однос на Барнли. Тој во дуел влегува со шанса вредна 78.4% за да издвои победа.
Што се однесува до Барнли, неговите шанси за победа се 6.6%. Доколку типувате на конечниот исход, 1xbet, Unibet и Cash Point нуди коефициент 1.26 за победа на домаќинот, а Betfair SB, Betfred, Coral и Bet 365 нуди највисок коефициент од 15.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Betsson Sportsbook и Nordicbet со вредност од 6.60.

За дуелот помеѓу Челзи и Барнли ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.49 – 0-2 гола
1xbet и Unibet – 1.63 – 3+ голови

Коефициенти за натпреварот помеѓу Челзи и Барнли тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!