Натпревар на денот: Лестер Сити vs Манчестер Јунајтед

Во рамките на Премиер лига,недела во 14:05 часот ќе играат Лестер Сити и Манчестер Јунајтед

Што се однесува на денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу
Лестер Сити и Манчестер Јунајтед, букмејкерите го фаворизираат тимот на Манчестер Јунајтед. Ние сме тука за вас за да ги пронајдеме највисоките коефициенти. Што се однесува за највисоката понуда за победа на домаќинот, таа може да ја пронајдете на Betfair SB. За натпревар без победник, односно реми, ви ја презентираме понудата на Coral бидејќи само таму има коефициент 3.70. Фаворитот да го добие овој натпревар највисокиот коефициент е 2.11 на Nordicbet и Betsson Sportsbook.

За натпреварот помеѓу Лестер Сити и Манчестер Јунајтед кој ќе се одигра недела на 3/2 2019 во 14:05, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 2.18
Unibet – 1.81

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Лестер Сити и Манчестер Јунајтед.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!