Натпревар на денот: Зенит Ст. Петерсбург vs Фенербахче

Денес четврток во 17:55 дерби натпреварот во УЕФА Европа Лига помеѓу Зенит Ст. Петерсбург и Фенербахче

За дуелот помеѓу Зенит Ст. Петерсбург и Фенербахче, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Зенит Ст. Петерсбург. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet и Marathonbet е 1.97 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Coral со вредност 4.60. За реми највисоката понуда е во сопственост на Bet 365 со вредност од 3.60.

Во рамките на УЕФА Европа Лига очекуваме на дуелот помеѓу Зенит Ст. Петерсбург и Фенербахче да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.39 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.68 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Фенербахче, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Зенит Ст. Петерсбург и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 2.26 за Зенит Ст. Петерсбург
1xbet: 1.76 за Фенербахче

Комплетна понуда на коефициенти за Зенит Ст. Петерсбург и Фенербахче.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk