Натпревар на денот: Атлетико Мадрид vs Јувентус

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,среда во 20:00 часот ќе играат Атлетико Мадрид и Јувентус

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Атлетико Мадрид е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Атлетико Мадрид, најдобра понуда ви нуди Interwetten, Unibet и Fonbet со коефициент од 2.95. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Betway, Unibet, Betfred и Fonbet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Betway, Unibet, Betfred и Fonbet единствено во Betway, Unibet, Betfred и Fonbet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Атлетико Мадрид и Јувентус ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во PinnacleSports со коефициент од 2.97.

Очекувањето во поглед на головите за натпреварот помеѓу Атлетико Мадрид и Јувентус е дека ќе паднат неколку голови. Доколку вашето мислење за овој натпревар е помалку од 3 гола, изиграјте го Fonbet со коефициент од 1.47. Доколку сметате дека ќе има 3 или повеќе голови, најдобрата понуда ја има 1xbet со коефициент 3.20.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Атлетико Мадрид да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Marathonbet и 1xbet нуди коефициент 1.96.
За Јувентус да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициенти 2.01.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Комплетна понуда на коефициенти за Атлетико Мадрид и Јувентус.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk