Спореди ги коефициентите за АЦ Милан vs Арсенал

Во рамките на УЕФА Европа Лига,четврток во 18:00 часот ќе играат АЦ Милан и Арсенал

Во УЕФА Европа Лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу АЦ Милан и Арсеналкој што ќе се игра четврток на 8/3 2018 во 18:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Tipico, Unibet, Rivalo.com и 1xbet дава коефициент 2.15, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Marathonbet во вредност од 3.86. За реми, понудата ја издвојуваме од Nordicbet со вредност од 3.55.

Во рамките на УЕФА Европа Лига очекуваме на дуелот помеѓу АЦ Милан и Арсенал да бидат постигнати неколку голови.
Marathonbet и 1xbet ни нуди 1.97 за 3 или повќе голови, додека PinnacleSports нуди 1.99 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Арсенал и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Marathonbet и Dafabet: 1.83
1xbet: 2.14

Комплетна понуда на коефициенти за АЦ Милан и Арсенал.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk