Спореди ги коефициентите за Елче vs Кордоба

Во рамките на Куп на Кралот,вторник во 18:00 часот ќе играат Елче и Кордоба

Што се однесува до денешниот натпревар во Куп на Кралот помеѓу Елче и Кордоба, букмејкерите сметаат дека Елче е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
Tipico, bwin и Sportingbet – 2.05
William Hill, Betfair SB и Betway – 3.40
Betfair SB и Bet 365 – 4.20

Во рамките на Куп на Кралот очекуваме на дуелот помеѓу Елче и Кордоба да бидат постигнати неколку голови.
bwin, Sportingbet и Unibet ни нуди 2.25 за 3 или повќе голови, додека 1xbet и Dafabet нуди 1.75 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Кордоба и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.74
Dafabet: 2.23

Коефициенти за натпреварот помеѓу Елче и Кордоба тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk