Натпревар на денот: Сеара vs Ботафого

Денес понеделник во 23:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Сеара и Ботафого

Во Серија А не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Сеара и Ботафогокој што ќе се игра понеделник на 15/10 2018 во 23:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот PinnacleSports дава коефициент 2.27, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди PinnacleSports во вредност од 3.51. За реми, понудата ја издвојуваме од PinnacleSports со вредност од 3.26.

За натпреварот помеѓу Сеара и Ботафого кој ќе се одигра понеделник на 15/10 2018 во 23:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.61
1xbet – 2.46

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Ботафого и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 1.96
PinnacleSports: 1.96

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Сеара и Ботафого.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk