Натпревар на денот: Астана vs Динамо Киев

Денес четврток во 15:50 дерби натпреварот во УЕФА Европа Лига помеѓу Астана и Динамо Киев

За овој натпревар букмејкерите сметаат дека нерешениот резултат има најголеми шанси. Ние ги одвоивме највисоките коефициенти за неговиот конечен исход. Во прилог букмејкерите со најголем коефициент.
Bet 365: 2.90
Marathonbet и 1xbet: 2.52
1xbet: 3.76

За натпреварот помеѓу Астана и Динамо Киев кој ќе се одигра четврток на 29/11 2018 во 15:50, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.51
1xbet – 2.78

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Астана да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Marathonbet нуди коефициент 1.79.
За Динамо Киев да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, 1xbet нуди коефициенти 2.23.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Комплетна понуда на коефициенти за Астана и Динамо Киев.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!