Натпревар на денот: СС Лацио vs Удинезе Калчо

среда,24/1 2018 е празник во Италија.СС Лацио и Удинезе Калчо во борба за трите бода.

Според букмејкерите, во овој натпревар СС Лацио влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet со вредност од 1.56, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Interwetten со вредност од 7.00. За нерешено, ги препорачуваме Marathonbet затоа што само таму е коефициентот 4.55.

За дуелот помеѓу СС Лацио и Удинезе Калчо ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Fonbet – 2.40 – 0-2 гола
1xbet – 1.77 – 3+ голови

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Удинезе Калчо има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за СС Лацио, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за СС Лацио, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Dafabet: 1.95 за СС Лацио
1xbet и Marathonbet: 2.04 за Удинезе Калчо

Коефициенти за натпреварот помеѓу СС Лацио и Удинезе Калчо тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!