Натпревар на денот: Севиља ФЦ vs Клуб Атлетико Мадрид

Денес вторник во 20:30 дерби натпреварот во Куп на Кралот помеѓу Севиља ФЦ и Клуб Атлетико Мадрид

Неизвесен натпревар во Куп на Кралот. Но букмејкерите со мала разлика го фаворизираат тимот на Клуб Атлетико Мадрид. Сепак, ние сме тука да ви го одделиме највиското од нивната понуда. Влогот за Севиља ФЦ може да по помножете со 2.99 во Marathonbet и да остварите најголема добивка од моменталната понуда. Доколку вашиот „сенс“ укажува на натпревар без победник ви нудиме коефициент од 3.50 во bwin, Sportingbet и Betfair SB. Највисокиот коефициент за победа на Клуб Атлетико Мадрид е во Interwetten со вредност од [%ODDS_HCP1X2_2%].

Во рамките на Куп на Кралот очекуваме на дуелот помеѓу Севиља ФЦ и Клуб Атлетико Мадрид да бидат постигнати неколку голови.
PinnacleSports ни нуди 1.98 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.96 за 0-2 гола.

Непредвидливиот натпревар во Куп на Кралот помеѓу Севиља ФЦ и Клуб Атлетико Мадрид му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Севиља ФЦ да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,Marathonbet и 1xbet нуди коефициент вреден 2.15.
За Клуб Атлетико Мадрид да си замине како победник Dafabet наградува со влог помножен по 1.83.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Комплетна понуда на коефициенти за Севиља ФЦ и Клуб Атлетико Мадрид.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk